Peeling

Peeling twarzy domowy

W ostatnim czasie rośnie popularność kosmetyków przygotowywanych w domu. Pod względem skuteczności działania są one w stanie konkurować z wieloma drogeryjnymi kosmetykami. Są jednak pewne różnice, które przemawiają na korzyść samodzielnie przygotowywanych kosmetyków. Jedną z nich jest cena. Szeroko reklamowane kosmetyki drogeryjne zwykle sporo kosztują, pod czas gdy przygotowywanie kosmetyków w domu nie wymaga wydawania ogromnych sum. Co więcej, przygotowując kosmetyki w domu, znamy wszystkie składniki, które są w nich zawarte. W przypadku kosmetyków kupowanych w sklepach nie jest to niestety tak oczywiste.

Doskonałym przykładem może tu być peeling twarzy domowy. Przygotowanie go jest proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Większość składników, które będą nam do tego potrzebne jest niedroga i powszechnie dostępna. Z łatwością przygotujemy peeling, który będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że wszystkie zawarte w nim składniki są przyjazne dla naszej skóry.

Receptur na przygotowanie domowego peelingu jest bardzo wiele. Większość z nich wykorzystuje jako drobinki peelingujące sól lub cukier. Zdarzają się też przepisy, w których taką rolę odgrywają fusy po kawie. Wybór drobinek powinien być dostosowany do celu, który chcemy osiągnąć. Im mniejsze drobinki, tym delikatniejsze działanie peelingu. Warto zdawać sobie sprawę i różnicować wielkość stosowanych drobinek, w zależności od reakcji naszej skóry.

Kolejny składnik, który zawiera niemal każdy peeling twarzy domowy to żel do mycia twarzy. Żel stanowi bazę, która połączy wszystkie pozostałe składniki. Nie bez znaczenia są też oczywiście jego właściwości oczyszczające. Zdarzają się receptury, w którym żel zastępuje się mydłem w płynie, jednak ze względu na właściwości wysuszające mydła nie sprawdzają się one przy pielęgnacji twarzy.

Do peelingu często dodaje się też oleje lub oliwkę. Dzięki właściwościom natłuszczającym doskonale odżywiają skórę. Do najpopularniejszych dodatków do peelingu należy zwykła oliwka dla dzieci, a także oliwa z oliwek i olej z pestek winogron.

Pozostałe dodatki to w dużej mierze kwestia upodobań. Możemy dodać do niego na przykład swój ulubiony zapach w formie olejku eterycznego, czy szczypty cynamonu. Jeśli jednak zauważymy na skórze podrażnienia, w pierwszej kolejności powinniśmy zrezygnować z dodawania do peelingu właśnie zapachów.

Incoming search terms:

  • peling twarzy
  • domowy peeling do twarzy dla 13latek
  • domowy peeling skóry twarzy

Like this Article? Share it!

Leave A Response