Peeling

Peeling twarzy

Podstawą właściwej pielęgnacji skóry twarzy bez względu na typ cery powinien być regularnie wykonywany peeling twarzy. To zabieg, który przeciętnie powinno się przeprowadzać mniej więcej dwa razy w tygodniu. Jego podstawowym celem jest usunięcie warstwy martwego naskórka z twarzy, co sprzyja regeneracji skóry i zapewnia jej promienny wygląd.

Sposobów na wykonanie peelingu jest całe mnóstwo. Najprostszy peeling możemy przygotować samodzielnie, w zaciszu własnego domu, z produktów, które na pewno się w nim znajdują. Skuteczność takiego peelingu może być porównywalna ze skutecznością gotowych preparatów kupowanych w sklepach. Jeśli nie mamy czasu ani ochoty na domowe eksperymenty, możemy wybrać się do najbliższej drogerii i tam zaopatrzyć się w peeling, który będzie odpowiedni dla naszego typu skóry. Od czasu do czasu warto też zdecydować się na profesjonalny peeling w salonie kosmetycznym.

W jaki sposób możemy wykonać peeling twarzy w domu? Wystarczy, że dodamy do żelu do mycia twarzy, którego na co dzień używamy nieco cukru. Kryształki mają doskonałe działanie złuszczające i świetnie oczyszczają skórę. W przypadku cery tłustej bardzo dobrze sprawdza się peeling z płatków owsianych namoczonych w ciepłej wodzie.

Peeling może służyć także do złuszczania głębszych warstw naskórka, co pozwala na usunięcie zaskórników, przebarwień i niewielkich blizn. Aby osiągnąć taki efekt, powinniśmy zdecydować się na peeling chemiczny, bazujący na wykorzystaniu specjalnych kwasów. Tego rodzaju zabiegi wykonuje się zwykle w gabinecie kosmetycznym. Dla osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się poddanie się serii kilku zabiegów. Po takim peelingu skóra staje się wrażliwa na słońce, dlatego przez jakiś czas należy unikać wystawiania jej na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.

Aby peeling twarzy przynosił pożądane efekty należy wykonywać go regularnie. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu zależy od typu naszej skóry i rodzaju kosmetyków, których używamy. Jeśli na co dzień myjemy twarz żelem, który ma w swoim składzie drobinki peelingujące, wystarczy, że gruntowny peeling twarzy zrobimy raz w miesiącu. Jeśli na co dzień używamy delikatniejszych kosmetyków, peeling powinniśmy wykonywać raz-dwa razy w tygodniu. W przypadku zabiegów kosmetycznych i medycznych wykonywanych w salonie kosmetycznym powinniśmy dostosowywać się do zaleceń kosmetyczki.

Incoming search terms:

  • domowy peeling do twarzy
  • naturalny peeling do twarzy
  • domowy piling do twarzy
  • peeling do twarzy
  • peeling do twarzy naturalny
  • peeling do twarzy domowej roboty
  • domowe peelingi do twarzy
  • lancome pelling do twarzy
  • domowy wygladzajacy piling do twarzy
  • peeling do twarzy z platkow owsianka

Like this Article? Share it!

Leave A Response