Peeling

Peeling domowej roboty

Jednym z najważniejszych elementów, które mają wpływ na stan naszej skóry jest regularne złuszczanie naskórka. Aby robić to dokładnie i efektywnie, najlepiej jest zaopatrzyć się w dobry peeling. Najprościej jest kupić wybrany kosmetyk w aptece, zwracają uwagę na to, by był odpowiedni dla naszego typu cery. Przy odrobinie dobrych chęci możemy też przygotować peeling samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Taki peeling domowej roboty może okazać się równie skuteczny jak drogeryjne kosmetyki. Jak go przygotować?

Peeling do ciała można zrobić przy użyciu fusów od kawy i cukru. Wystarczy, że zaparzymy kawę z czterech dużych łyżek, a fusy, które zostaną po jej wypiciu, przełożymy do miseczki. Jeśli nie przepadamy za taką kawą, możemy kupić najtańszy gatunek, a po zaparzeniu po prostu wylać napar. Rodzaj kawy, którą wykorzystamy do przygotowania peelingu nie ma większego znaczenia. Do kawy dodajemy następnie dwie łyżki cukru, nieco cynamonu i odrobinę żelu pod prysznic. Całość powinna mieć dość gęstą konsystencję, tak byśmy bez problemu mogli nakładać peeling na skórę. Peeling nakładamy na zwilżone ciało, a następnie wcieramy go okrężnymi ruchami. Jeśli skóra jest mocno zrogowaciała, cukier można zastąpić grubą solą, dzięki czemu peeling będzie bardziej intensywny. Tak przygotowanego peelingu nie powinno się jednak nakładać na twarz, aby uniknąć podrażnień. Inną wersję peelingu kawowego przygotujemy, dodając do fusów kilka łyżek oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron. Tak przygotowany peeling domowej roboty na bazie kawy ma doskonałe działanie antycellulitowe.

Sporą popularnością wśród amatorów kosmetyków przygotowywanych w domu cieszy się też peeling cukrowy. Do przygotowania go wystarczy nieco cukru i żelu pod prysznic bądź oliwki. Peeling na bazie cukru jest delikatniejszy niż peeling kawowy, dzięki czemu można wykorzystać go do złuszczania zrogowaciałego naskórka z twarzy, oczywiście pod warunkiem, że nasza cera nie jest zbyt wrażliwa.

Jeśli zależy nam na efekcie wygładzenia, możemy przygotować peeling na bazie drobnej soli i jogurtu. Składniki mieszamy w proporcji dwie łyżeczki soli na dwie łyżki jogurtu. Powstałą mieszaninę nakładamy na twarz, masujemy okrężnymi ruchami, a następnie pozostawiamy na twarzy na kilka minut. Po tym czasie spłukujemy peeling przy użyciu ciepłej wody i nakładamy na twarz krem.

Incoming search terms:

  • peeling antycellulitowy domowej roboty
  • peeling cukrowy wlasnej roboty
  • peeling do twarzy-wlasnej roboty
  • peeling domowej roboty
  • cukrowy peeling domowej roboty
  • domowej roboty peeling
  • domowy nawilzajacy peeling do viala
  • peeling cukrowy do twarzy wlasnej roboty

Like this Article? Share it!

Leave A Response