Peeling

Peeling chemiczny

Jeśli dbasz o swoją skórę i regularnie przeprowadzasz zabiegi, które mają na celu utrzymanie jej w dobrej kondycji, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak szeroki wybór peelingów jest obecnie dostępny na rynku. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje peeling chemiczny, który z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością.

Peeling chemiczny, określany też jako chemabrazja, powinien być przeprowadzany przez profesjonalną kosmetyczkę. Nieumiejętne wykonanie tego zabiegu może pogorszyć stan skóry, zamiast go poprawić. Jedynie słabsze peelingi o niewielkim stężeniu kwasów można przeprowadzać samodzielnie i to pod warunkiem, że wcześniej skonsultujemy się ze specjalistą, który pomoże nam dobrać rodzaju i stężenie peelingu, które będą optymalne w naszym przypadku.

Peelingi chemiczne bazują na wykorzystaniu różnego rodzaju kwasów. Ich stężenie powinno być starannie dobrane, dlatego sporządzenie takiego peelingu zawsze należy powierzać profesjonalistom. W przypadku silniejszego stężenia kwasów mówimy o peelingu medycznym, w przypadku mniejszego stężenia mamy do czynienia z peelingiem kosmetycznym. Do najpopularniejszych kwasów wykorzystywanych w peelingach chemicznych należą kwasy: pirogronowy, glikolowy oraz inne kwasy owocowe.

Tego rodzaju peelingi stosuje się nie tylko w celu złuszczenia martwego naskórka, ale także w celu usunięcia przebarwień, czy blizn. Ich działanie jest znacznie silniejsze niż działanie zwykłych peelingów mechanicznych, których możemy używać w zaciszu własnej łazienki. Peeling chemiczny ma na celu złuszczenie naskórka. Nowa warstwa skóry, która zostaje odsłonięta jest gładsza i jaśniejsza. Zabieg sprzyja usuwaniu przebarwień i drobnych zmarszczek. Po tego rodzaju peelingu skóra jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Przez jakiś czas zaleca się więc unikania kontaktu ze słońcem. Między innymi z tego powodu zabiegi z wykorzystaniem kwasów o dużym stężeniu wykonuje się przede wszystkim jesienią i zimą.

W jakich przypadkach peeling chemiczny okazuje się skuteczny? Warto zdecydować się na niego wtedy, gdy na naszej skórze pojawiły się brzydkie przebarwienia wywołane na przykład działaniem słońca. Niektórzy stosują peeling również w celu usunięcia piegów z twarzy. Peeling ma bardzo dobre działanie również w przypadku niektórych rodzajów trądziku i problemów z suchą, zrogowaciałą skórą.

Incoming search terms:

  • peeling chemiczny
  • peeling chemiczny czy warto
  • peeling chemiczny wykonanie
  • stężenia peelingów chemicznych
  • złuszczenie peelingiem chemicznym

Like this Article? Share it!

Leave A Response